Do finále nepostupuje největší kandidát na vítěze – David!

Semifinálová epizoda začala velmi netradičně. Ihned kmenovou radou, ale samozřejmě, že se nejednalo o běžnou kmenovku. Zbylí soutěžící se na ní viděli v tváří v tvář se svými porotci. Chvíli před samotným hlasováním se ale také dozvěděli, že se bude hlasovat místo pro toho kdo má vypadnout pro toho kdo má jít rovnou do finále. Jak to dopadlo?

Martin
David “Ani Marek a ani Jakub by si mě do finále nevzali, třeba ho to pošle do finále a aspoň jim to tam znepříjemní.” 1

David
Marek  “Doufám, že budu mít příležitost se s tebou utkat ve finále.”  0

Vyhrál tedy Marek, který sám zhodnotil, že od soupeřů nebyl dobrý tah poslat do finále člověka s nemocným ramenem, když sami vědí, že přijde na řadu ještě jedna fyzická soutěž.

Druhá finálová soutěž proběhla ještě v téže epizodě a to mezi Jakubem, Martinem a Davidem. Hra se skládala ze tří částí. Nejprve bylo zapotřebí zachytit jeden z 13 bambusů, které postupně padaly z konstrukce na zem. V momentě, kdy jeden soutěžící zachytil, musel se s ním dostat přes dva lanové mosty a na závěr jej umístit do třetího mostu a pomocí něj se opičím způsobem dostat na druhou stranu. Dále přes dřevěnou lávku se dostal soutěžící do druhé části soutěže.

Tam nalezl nádobu připevněnou k lanu, nádobu museli přenést přes dřevěnou věž, když se dostal soutěžící nakonec, našel tam mačetu, kterou nádobu z lana vysvobodil. S nádobou pak soutěžící běžel do třetí části hry. Ve třetí části umístil nádobu na připravený stůl a začal odsekávat mačetou kokosy. Kokosovou vodu pak bylo zapotřebí přelévat do nádoby a když jí bylo dostatek, nádoba převážila záklopku a uvolnila klíč. Klíč byl od bedny s náboji, kterými bylo zapotřebí sestřelit dva terče. Komu se to podařilo jako prvnímu. Vyhrál.

Hned na začátku se začalo hodně dařit Jakubovi. David byl ze začátku poměrně pozadu, nakonec se srovnal s Martinem, ale v závěrečné fázi, kdy bylo zapotřebí sestřelit dva terče se mu nedařilo a Jakub i Martin sestřelili své terče dříve než David. Tím pádem David skončil v soutěži a ve finálové epizodě se ho dočkáme pouze na postu porotce.